Kompletując garderobę, warto pamiętać o zegarku. Ten niewielki gadżet jest nie tylko praktyczny, ponieważ umożliwia szybkie skontrolowanie godziny, bez konieczności sięgania po telefon, ale też stanowi modny i stylowy detal. Ładny zegarek doda klasy zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, podkreśli unikatowy styl i sprawi, że najprostszy strój nabierze charakteru. Czym się kierować, wybierając zegarek, żeby ten był solidny, ale i pasował do indywidualnych preferencji?

 

Zakup zegarka – po pierwsze jakość

Najważniejszym kryterium, którym należy się kierować podczas poszukiwania idealnego zegarka, jest bez wątpienia jakość wykonania. Jeśli zegarek ma dobrze służyć przez wiele lat, a jego mechanizm ma działać bez zarzutu, nie warto oszczędzać na jakości. Zegarek powinien być wyposażony w nowoczesny, wysokiej klasy mechanizm o niezawodnym działaniu, ale też być starannie wykończony i po prostu ładnie się prezentować. Istnieje wiele firm, które słyną z dobrej jakości – największą renomę na świecie zdobyły zegarki szwajcarskie.

Zegarek klasyczny czy sportowy?

Inny ważny aspekt podczas zakupów zegarka to jego estetyka. Zegarek powinien tworzyć spójną całość ze stylem danej osoby. Do eleganckich, klasycznych strojów najbardziej pasował będzie zegarek klasyczny na skórzanym pasku lub srebrnej bransolecie. Tym, którzy wolą miejski luz i sportową stylistykę, do gustu bardziej przypadną zegarki sportowe – te dostępne są w wielu modelach: plastikowe, z materiałowym paskiem, kolorowe, z grubszą i cieńszą bransoletą. Ważne, żeby zegarek stylistycznie i kolorystycznie był dopasowany do noszonych najczęściej ubrań.