Zegarek to i ładny, i praktyczny gadżet, który będzie urozmaiceniem stroju, ale jednocześnie może spełniać wiele funkcji praktycznych, nie tylko informować o godzinie. Gadżetem, który przypadnie do gustu wszystkim aktywnym i lubiącym spędzać czas w ruchu, są zegarki sportowe. Ich sportowa, nowoczesna estetyka w połączeniu z nowoczesnymi funkcjami, takimi jak np. pomiar pulsu, czynią z nich niezbędnik każdego sportowca – zarówno profesjonalisty, jak i amatora.

Jakie zegarki sportowe są dostępne na rynku?

Producenci oferują obecnie duży wybór zegarków sportowych. Te różnią się nie tylko estetyką czy kolorystyką, ale przede wszystkim dostępnymi funkcjami. Niektóre zegarki mają sportowy wygląd i są znacznie bardziej wytrzymałe, ale ich funkcjonalność ogranicza się do informowania o godzinie. Zdarza się, że niektóre modele wyposażone są w stoper. Najnowsze zegarki sportowe oferują zwykle znacznie więcej funkcji: mierzą puls, pozwalają na wykonanie sportowych pomiarów, liczą ilość kroków. Świetnie sprawdzają się jako akcesorium np. podczas biegania czy ćwiczeń na siłowni.

Jak wybrać zegarek sportowy?

Planując zakup zegarka sportowego, należy w pierwszym etapie namyślić się, jaką rolę ma spełniać gadżet. Czy ma tylko ładnie się prezentować i pozwolić na kontrolowanie godziny, czy ma być wyposażony w dodatkowe funkcje jak pulsometr? Niezależnie jednak od wybranej opcji, zegarek powinien być solidnie wykonany, wyposażony w nowoczesny mechanizm, odporny na uszkodzenia. Podczas uprawiania sportu dużą rolę może też odegrać jego wodoszczelność.